Narodowe Święto Niepodległości w gminie Iwonicz-Zdrój

11 listopada 2023 r.

11 listopad to dzień, który powinien być bliski sercu każdego Polaka. To właśnie wtedy, 105 lat temu nasza Ojczyzna pojawiła się na mapie po 123 niewoli i zniewolenia. Wolność i niezależność, została okupiona krwią wielu często anonimowych, a nieraz i zapomnianych patriotów. Poświęcili oni swoją młodość, plany a często i życie, abyśmy mogli żyć w wolnej, suwerennej Polsce. Z okazji, Święta Niepodległości, w wielu miejscach naszej Ojczyzny organizowane są uroczystości upamiętniające wspominane wydarzenia. Również w naszej gminie mogliśmy uczestniczyć w tym radosnym święcie. W uroczystościach między innymi wzięły  udział poczty sztandarowe miejscowych szkół, stowarzyszeń i organizacji działających na terenie gminy, oraz przedstawiciele gminnych władz. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła chwila dziękczynno-błagalnej modlitwy za Ojczyznę, której przewodniczył ksiądz proboszcz miejscowej parafii. Po słowach refleksji, wdzięczności i pamięci o tych, dzięki którym możemy przeżywać tak doniosłą uroczystość nastąpiło złożenie kwiatów po Krzyżem Milenijnym i przejście do świątyni na eucharystię sprawowaną w intencji Ojczyzny oraz tych, którym zawdzięczamy jej wolność.

Galeria zdjęć z uroczystości.