,,Nie lękajcie się’’

19 października 2021 r.

W czasie uroczystej inauguracji pontyfikatu 22 października 1978 roku Papież wygłosił swoją programową homilię, która stała się zapowiedzią nowego pontyfikatu. Jan Paweł II wypowiedział zmienne słowa ,,Nie lękajcie się! Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi..’’

Podczas podróży śpiewaliśmy religijne pieśni, czas  w autokarze bardzo szybko upłynął. O godzinie 6.00 w klasztorze jasnogórskim rozpoczęło się odsłonięcie najświętszego obrazu Matki Boskiej, podczas którego grała cudowna intrada, która jest nieodłącznym elementem kaplicy i zawsze jest grana na żywo. Po czym wszyscy pisaliśmy prośby i podziękowania. Tradycją przebywających na Jasną Górę jest obejście ołtarza z cudownym obrazem na kolanach, poprzez ten uczynek dziękujemy Maryi za opiekę i wstawiennictwo. Następnie braliśmy udział w drodze krzyżowej organizowanej przez moich znajomych. Po krótkim odpoczynku, rozpoczęliśmy zwiedzanie bazyliki jasnogórskiej. To miejsce z przepięknym ołtarzem budzi podziw. Pani przewodnik nam wiele opowiedziała oraz oprowadziła nas po muzeum. Bardzo zainteresowało mnie to, że twierdza Jasna Góra jest miejscem, które przeżyło ,,Potop Szwedzki’’ i wiele innych oblężeń. Zauważalne są pozostałości wojennej historii. Zaś w muzeach jest kolekcja eksponatów. O godzinie 11 na wałach jasnogórskich rozpoczęła się Msza Święta dla uczniów szkół im. Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się’’. Katecheza wygłoszona przez zakonnika ukazała mi prawdę aby zwierzyć się Matce Bożej, ponieważ stoi przez nami trudny wybór- co wybrać, jak wybrać, jak odróżnić dobro od zła. Szczególnym miejscem, gdzie można się wsłuchać i doświadczyć pomocy jest właśnie Jasna Góra, tu króluje Maryja. Podczas drogi powrotnej rozpoczęliśmy odmawianie Różańca oraz ksiądz poświęcił nasze pamiątki z Częstochowy.
Jasna Góra jest to miejsce, które może cię spełnić. Pomimo zmęczenia, każdy z nas był szczęśliwy po tej pielgrzymce. Była to okazja do wspólnego pobytu, modlitwy oraz radości. Był to piękny dzień.

Ten wyjazd będę wspominała bardzo dobrze, poczułam, że jestem kimś więcej. Pamiętajcie ,,Nie lękajcie się’’.