Ogólnopolska akcja charytatywna „Kredkobranie”

Opiekun SKW Edyta Przymusiak, 7 października 2020 r.

Od września w naszej szkole ponownie zaczął działać Szkolny Klub Wolontariatu, który obecnie liczy już 38 uczniów z klas 7a, 8a i 8b. Jest to duża grupa ludzi, którzy chcą nieść pomoc drugiemu człowiekowi, którzy widzą potrzebę czynienia dobra.

Na początku września opracowaliśmy dokument regulujący naszą działalność ( „Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu”). Przygotowaliśmy również plan naszej  pracy na najbliższe trzy miesiące.

W pierwszym miesiącu szkoły przeprowadziliśmy już pierwszą akcję!!! Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kredkobranie”, mającej na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Akcję prowadziła krakowska Fundacja Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem Korzenie przy wsparciu środowiska Akademii Ignatianum w Krakowie. Dary, w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych przekazaliśmy 6.10.2020r. pocztą polską do fundacji. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli akcję i przyczynili się tym samym do radości młodych Polaków na Kresach.