Ogólnopolska akcja uświadamiająca #kochamsłyszeć

11 października 2022 r.

#kochamsłyszeć
Ogólnopolska akcja uświadamiająca

Nasza szkoła realizuje zadania Ogólnopolskiego Projektu „Każdy inny – wszyscy równi” i w okresie od 12 września do 10 października uczniowie klas: 1b, 2b, 3a, 4a, 5a i 8c wraz z wychowawcami przeprowadzili zajęcia tematyczne: „Kocham słyszeć. Poznajemy zmysł słuchu”. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, omówili trudności, z którymi na co dzień muszą się zmierzyć osoby dotknięte niedosłuchem, poznali alternatywne sposoby komunikacji – język migowy. Dowiedzieli się też czym różni się aparat słuchowy od procesora dźwięku. Na koniec wykonali piękne plakaty podsumowujące obchody Międzynarodowego Dnia Niesłyszących, który przypada 29 września.

Koordynator akcji:
Agnieszka Sokół