Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania

6 listopada 2020 r.

Karolina Sroka, 6 listopada 2020r.

„Dzień Zdrowego Śniadania”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć oraz mają dużo siły do zabawy. Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w kreatywnych zajęciach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Zdrowego Śniadania. Prowadzone zajęcia miały na celu promocję zasad racjonalnego żywienia ze szczególnym uwzględnieniem istoty śniadania w życiu małego człowieka. Odpowiadając na pytania nauczycieli, dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Po zajęciach wszystkie przedszkolaki udały się na jadalnię, gdzie samodzielnie z przygotowanych produktów wykonały zdrowe kanapki. Nie zabrakło oczywiście nabiału oraz wielu kolorowych warzyw, takich jak sałatka, rzodkiewka, szczypiorek, papryka, pomidory i ogórki. Wszystkie dzieci z dużym apetytem zjadły pyszne śniadanko. Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył przedszkolakom sił do nauki i zabawy. Dzień Zdrowego Śniadania był również okazją do zajęć otwartych, do których przyłączyli się Pan Dyrektor Edward Jakieła oraz Pani Wicedyrektor Beata Najbar.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.