Pokazy doświadczalne z fizyki

7 czerwca 2022 r.

Fizyka to nauka, w której doświadczenia odgrywają decydującą rolę. W dniu 19 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Pokazach doświadczalnych z fizyki”, organizowanych na Politechnice Rzeszowskiej, już dwudziesty drugi raz. Program pokazów obejmował następujące zagadnienia fizyki: mechanika, ciśnienie, elektromagnetyzm, fale i akustyka. Przedstawiane doświadczenia budziły zaciekawienie wśród uczniów i bardzo się wszystkim podobały. Młodzież miała okazję pogłębić świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z muzyką, techniką, życiem codziennym. Po pokazach udaliśmy się do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach ceramicznych „Nie święci garnki lepią”. Uczestnicy mogli zrelaksować się i sprawdzić swój twórczy potencjał. Powstały przepiękne gliniane figurki, aniołki, serca, miseczki, … Teraz czekamy, aż te przedmioty będą wypalone.

Galeria zdjęć z wydarzenia.