„Radosne Alleluja” – koncert interaktywny w przedszkolu

27 marca 2024 r.

 

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji w dniu dzisiejszym wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w muzycznym koncercie interaktywnym pt. „Radosne Alleluja”, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Podczas koncertu dzieci poznały symbole i tradycje wielkanocne, w tym ciekawe tradycje z innych regionów Polski związane ze świętami: np. topienie żuru tzw. „pogrzeb żuru”, chodzenie z gaikiem i wiele innych. W czasie koncertu dzieci poznały budowę gitary, oraz zobaczyły jedyne w Polsce gitary wykonane z klocków LEGO oraz cukierków M&Msów. Przedszkolaki były bardzo aktywne, chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania oraz przy dźwiękach gitary i keyboardu śpiewały świąteczne piosenki. Koncert był również okazją do uświadamiania dzieciom, że wspólnie spędzony czas z rodziną przy wielkanocnym stole, przekazywane i kultywowane z pokolenia na pokolenia zwyczaje i tradycje świąteczne są wielkimi wartościami w życiu każdego człowieka, o które powinno się dbać i pielęgnować od najmłodszych lat. Interaktywne muzyczne spotkanie wielkanocne było bardzo radosne, co widać na załączonych zdjęciach.

Jolanta Sokół

Zdjęcia w galerii