Spotkanie z policjantem

Renata Dymczak, 22 września 2022 r.

„Pan policjant przyszedł do nas
o przepisach nam opowie.
Jak przechodzić przez ulicę
zaraz każdy z was się dowie.

Widać pasy, to jest zebra.
Oto przejście jest dla pieszych.
Trzeba najpierw się zatrzymać,
niech nikomu się nie spieszy (…)”

Bożena Forma

Dzisiaj  wszystkie dzieci  uczestniczyły w spotkaniu z panem policjantem –  st. sierżantem Hubertem Niemczykiem.

Na początku prelekcji  pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drodze publicznej.  Zwrócił uwagę na obowiązek jazdy w samochodzie w foteliku i zapinania pasów bezpieczeństwa. Uwrażliwił, by dzieci jeździły po drogach publicznych i niepublicznych sprawnym rowerem.  Przypomniał o numerach alarmowych, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą  oraz przestrzegał przed bliskim kontaktem z nieznajomym zwierzęciem. Zachęcał dzieci do noszenia odblasków.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały wystąpienia zaproszonego gościa, miały możliwość zadawania pytań. Na zakończenie spotkania dzieci z najmłodszej grupy „Pszczółki” wręczyły panu policjantowi pamiątkowy dyplom i upominek. Wszystkie grupy wiekowe wraz z wychowawcami pozowały do zdjęć z panem policjantem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebytego spotkania.