Teatr Królewna Śnieżka

Joanna Jakubczyk, 4 października 2019 r.

W dniu 04.10.2019r. przyjechał do przedszkola teatr lalek z przedstawieniem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, który jest adaptacją znanej bajki braci Grimm. Wspaniałe kukiełki, ciekawa sceneria oraz zaskakujące efekty dźwiękowe sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem śledziły losy królewny. Piękna baśń pouczyła przedszkolaków, że dobro zawsze zwycięża zło oraz, że najważniejsze w życiu są takie wartości jak: uczciwość, miłość, dobroć i przyjaźń. Przedszkolaki z wszystkich grup nie tylko poznały, bądź przypomniały sobie historię młodej królewny, ale także otrzymały kilka ważnych zasad bezpiecznego zachowania np. od osób nieznajomych nie należy przyjmować żadnych prezentów, bo może to skończyć się niedobrze dla nas. Wiele radości wśród dzieci wywołały rozmowy z aktorami, którzy na przykładzie naiwnej postaci Śnieżki, uczulali dzieci na niebezpieczeństwo wynikające z kontaktu z nieznajomymi. Bajka oprócz dobrej zabawy uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych.