Uczeń klasy 6a – Mateusz Sokół – laureatem konkursu plastycznego „Pomoc bez pieniędzy”

19 maja 2023 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Pomoc bez pieniędzy” ogłoszonym przez ogólnopolski projekt ekologiczno-charytatywny „Zbieramto w szkole”, do którego szkoła przynależy od dwóch lat. Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że wszyscy poprzez swoje codzienne decyzje i działania realizowane w najbliższym otoczeniu możemy przyczynić się do zmiany świata na lepsze, do pełnej i świadomej troski o naszą planetę oraz o bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Dodatkowym celem był rozwój kreatywności i umiejętności plastycznych uczestników projektu.

Do konkursu przystąpiło 56 szkół i przedszkoli z całej Polski, które w sumie przesłały 224 prace plastyczne. W pracach poruszane były bardzo ważne problemy – oprócz przedstawienia obszaru założonych działań projektowych – zbierania surowców, z których zysk pomaga organizacji „Zbieramto w szkole” budować studnie głębinowe w Czadzie i Tanzanii, a także wspiera dzieci z domów dziecka w Boliwii i na Filipinach, uczestnicy dotykali też takich tematów jak krwiodawstwo, oddanie włosów dla osób chorych na raka, pomoc osobom starszym, bezdomnym, chorym na depresję i wykluczonym, ochronę zwierząt czy wolontariat m.in. w schroniskach dla psów. W swoich pracach uczniowie ukazali również to, że zmienić świat na lepsze można poprzez codzienną pomoc rodzicom w wykonywaniu domowych obowiązków, pomoc kolegom i koleżankom w lekcjach jak i zwyczajną-nadzwyczajną życzliwość dla spotykanych codziennie osób.

Konkurs został rozstrzygnięty przez organizatora w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy 0-3, 4-6 i 7-8 szkół podstawowych. Z ogromną radością przekazujemy wiadomość o tym, że uczeń naszej szkoły – Mateusz Sokół z klasy 6a – został laureatem tego konkursu zdobywając III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim pozostałym uczniom dziękujemy za udział w tym konkursie.