Udział przedszkolaków w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”

12 kwietnia 2022 r.

J. Sokół, 12 kwietnia 2022r.

W minionym tygodniu w ramach kampanii edukacyjno- charytatywnej na rzecz opieki paliatywnej i hospitacyjnej nad ciężko chorymi nasze przedszkole włączyło się do jubileuszowej już XXV Ogólnopolskiej Kampanii „ Pola Nadziei”. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych pod okiem opiekunów przez trzy dni były małymi wolontariuszami i kwestowały na przedszkolnym korytarzu oraz dodatkowo w Niedzielę Palmową pod kościołem rozprowadzając własnoręcznie zrobione z nauczycielami i pomocami nauczycieli żonkile .Kwiaty te są symbolem nadziei, ale i solidarności z ludźmi nieuleczalnie chorymi. Głównym celem udziału w akcji było pozyskanie środków finansowych na rzecz krośnieńskiego hospicjum , propagowanie idei opieki hospitacyjnej, uczenie czym jest wolontariat , wychowanie do wartości poprzez promowanie postaw prospołecznych i budzenie wrażliwości na los ciężko chorego człowieka , a także czerpanie radości z bezinteresownego pomagania innym.
Grono Pedagogiczne dziękuje z całego serca wszystkim, którzy wzięli udział w tej pięknej inicjatywie. Widać, że lubimy pomagać nie oczekując nic w zamian. Dzięki akcji udało się przedszkolakom zebrać zacną sumę 1330,65 zł. Pieniążki zostały wpłacone na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.