Walentynki w przedszkolu

14 lutego 2022 r.

J. Jakubczyk, 14 lutego 2022

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

Dzień zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. Dzień 14 lutego był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci prowadziły rozmowy okolicznościowe z nauczycielami „Co to jest miłość?”, „Jak okazujemy miłość?”, „Co jest symbolem Walentynek?”, „W jaki sposób świętujemy to pełne miłości święto?”. Wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, wykonywały laurki dla bliskich osób. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, tańców, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych. Był to dzień miłych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.