Warsztaty „Co można stworzyć z drewna?” w Przedszkolu

15 października 2021 r.

J. Murdzek, 15 października 2021 roku

DRZEWA – codziennie widzimy je z naszych okien, przechodzimy obok nich nie zastanawiając się jak cenną rolę odgrywają w naszym życiu i co możemy z nich „wyczarować”. Może czas się zatrzymać, popatrzeć, dotknąć, poobserwować. My tak zrobiliśmy, kiedy odwiedził nas gość Pani Katarzyna Zając.

Pani Kasia, która potrafi zrobić z drewna wiele ciekawych rzeczy np. obrazy, świeczniki, przedmioty codziennego użytku, najpierw zaprezentowała film o drzewach oraz ich roli w przyrodzie. Poznaliśmy mieszkańców drzew: korniki, ptaki. Dowiedzieliśmy się, że wiek drzewa można sprawdzić, licząc jego słoje, znajdujące się w pniu. Później nasz gość pokazał nam jakich narzędzi używa do prac w drewnie, mogliśmy też pooglądać, podotykać jej drewnianych wytworów. Na koniec starsze grupy brały udział w warsztatach „tworzenia w drewnie”, powstały piękne drewniane kompozycje. Przedszkolaki podziękowały Pani Kasi za ciekawą prezentację i zajęcia praktyczne, wręczyły drobny upominek i pamiątkowy dyplom.

Galeria zdjęć.