„Witajcie w naszej bajce”.

K. Z., 23 maja 2019 r.

Wyjątkowym, dla naszej społeczności szkolnej, dniem był 23 maj 2019r., w którym to przedszkolaki przeniosły nas na chwilę w zaczarowany i kolorowy świat bajek.

Na początek pięciolatki zaprezentowały spektakl o Jasiu i Małgosi w bardzo ekologicznym wydaniu. Oprócz garści wyśmienitego humoru, zostały w nim zawarte cenne wskazówki dotyczące m.in. tego, jak należy zachowywać się w lesie oraz prawidłowego i zdrowego odżywiania się. Następnie dzieci zaznajomiły publiczność z bajką o smutnym kamieniu, prezentując swoje umiejętności recytatorskie. W niesamowicie barwnym i pełnym gracji japońskim tańcu zachwyciły nas dziewczynki. Dzięki pięknym strojom w kwiaty nie sposób było oderwać od nich oczu. Nieco inną odsłonę magicznego świata bajek ukazały dzieci z grup sześciolatków. Odśpiewawszy piosenkę „Witajcie w naszej bajce” z Akademi Pana Kleksa jako motywu przewodniego, zaprosiły nas do wspólnego odgadywania bohaterów bajek, w przedstawionej przez nich inscenizacji, takich jak Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek czy Kopciuszek. Do piosenki „Był sobie król” przedszkolaki wspaniale zatańczyły w iście królewskim stylu. Kolejnym punktem programu był występ cudownych i radosnych krasnoludków. Dzieci pięknie zaprezentowały wiersze oraz entuzjastycznie i niebanalnie podrygiwały do utworu „My jesteśmy krasnoludki”. Za trud przygotowania przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Poprzez swoje występy chciały też przekazać, jak ważne jest zaznajamianie się z bajkami i baśniami. Pamiętajmy więc, że książka jest najlepszym przyjacielem dziecka, niezwykle ważnym dla jego rozwoju. Dostarcza maluchom rozrywki, ucząc przy tym wielu nowych rzeczy i wzbogacając słownictwo. Ponadto dzięki książkom rozwija się inteligencja emocjonalna. Słuchanie i czytanie o przygodach bohaterów motywuje do działania, niweluje lęki i rozwija umiejętności społeczne dziecka. Wspólny czas spędzony z książką wzmacnia też więzi emocjonalne.

Zobacz więcej zdjęć