Wizyta Pani leśnik w Przedszkolu

11 listopada 2021 r.

„Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły.”
H. Zdzitowiecka

I. Kasprzycka-Biedroń, 9 listopada 2021

Dnia 09.11.2021 w naszym Przedszkolu gościliśmy Panią leśnik Marię Stankiewicz z Nadleśnictwa Dukla. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, przybliżenie świata przyrody, kształtowanie postaw proekologicznych. Nasz gość z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej opowiedział o zwierzętach naszych lasów, ich mieszkaniach, żywieniu. Rozróżniano ślady pozostawiane przez zwierzęta. Przedstawiono zasady zachowania w lesie tym samym kładąc nacisk na szacunek względem otaczającego nas środowiska. Przybyły do przedszkola gość opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści Pani leśnik, a także miały możliwość zadawania swobodnych pytań. Na koniec ciekawego spotkania przedszkolaki otrzymały od gościa zagadki słowne podsumowujące zebrane wiadomości, a także karty pracy o tematyce leśnej, które z entuzjazmem wykonywały w salach przedszkolnych. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a dzięki niemu dzieci zdobyły cenne informacje o lesie i jego mieszkańcach. Żegnając się z gościem dzieci wręczyły Pani Marii podziękowanie za poświęcony czas.

Galeria zdjęć z wydarzenia.