XV Jubileuszowy Kiermasz Wielkanocny w Iwoniczu-Zdroju

13 kwietnia 2022 r.

W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia, w Sali Kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju odbył się XV Jubileuszowy Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Wśród 13 wystawców z terenu gminy Iwonicz-Zdrój znalazła się również nasza szkoła i przedszkole, które reprezentowali: Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie. Celem wystawy stolików z ozdobami świątecznymi było podtrzymywanie i przekazywanie tradycji wielkanocnych, włączanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestnictwa w przygotowaniach świątecznych, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz prezentacja twórczości artystycznej mieszkańcom gminy i kuracjuszom. Odwiedzający kiermasz mogli podziwiać i zakupić piękne, ręcznie wykonane stroiki, koszyki, dekoracje, szydełkowe arcydzieła, kartki okolicznościowe, pisanki, ciasta i wiele innych różnorodnych ozdób świątecznych.

W tym dniu przekazano również nagrody za udział w II Edycji Konkursu „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna”. Jury spośród 172 prac wyróżniło 74 pisanki i przyznało nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali:

Kategoria – PRZEDSZKOLA

I miejsce – Zuzanna Jakieła

Wyróżnienie:

– Liliana Jakieła

– Amelia Cichoń

– Olga Ziębka

– Miłosz Patla

Kategoria – UCZNIOWIE SP KLASY I-IV

I miejsce – Kacper Cichoń – kl. 2a

Wyróżnienie:

– Karol Jakubczyk – kl. 4a

– Filip Zygmunt – kl. 1a

– Oliwia Czech – kl. 2a

– Leon Jakieła – kl. 2b

– Zofia Niemczyk – kl. 2b

Kategoria – UCZNIOWIE SP KLASY V-VIII

I miejsce – Krystian Penar – kl. 5a

II miejsce – Natalia Jasiurkowska – kl. 5a

III miejsce:

– Mateusz Sokół – kl. 5a

– Milena Zając – kl. 5a

Wyróżnienie – Urszula Pernal – kl. 5a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu pomysłowości i kreatywności oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Galeria.