• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

XVII Kiermasz Wielkanocny w Iwoniczu-Zdroju

26 marca 2024 r.

XVII Kiermasz Wielkanocny w Iwoniczu-Zdroju

 

Kiermasz Wielkanocny w Iwoniczu-Zdroju to tradycyjne wydarzenie odbywające się corocznie w Niedzielę Palmową. Jest on okazją do zaprezentowania przez rzemieślników, rękodzielników i lokalnych wytwórców swoich wyrobów. Nasza szkoła co roku uczestniczy w tym wiosennym wydarzeniu. Spotkanie odbywa się w radosnej, przyjaznej atmosferze i wprowadza odwiedzających w nastrój świąteczny.

W tym roku w przygotowanie stoiska naszej szkoły włączyła się Rada Rodziców, która przygotowała różnorodne ciasta, a każda klasa wykonała przepiękne stroiki, natomiast panie kucharki zaopatrzyły stoisko w zakwasy na żurek. Tym sposobem mogliśmy się cieszyć bogactwem pomysłów, inspirować kreatywnością i podziwiać wyjątkowe dekoracje. Nasze stoisko wyróżniało się ogromnym obrazem przedstawiającym kolorowego koguta, który zadziwiał i  przyciągał uwagę odwiedzających. Obraz wyszedł spod pędzla Pani Anny Deryniowskiej oraz uczennic naszej szkoły – Dominiki Folcik oraz Martyny Łoś. Podczas otwarcia i prezentacji stoisk świąteczne życzenia do wszystkich gości skierowała Pani wicedyrektor Ewa Staroń. W radosną atmosferę przeniosły nas również uczennice klasy 1a, Gabrysia i Maja, wykonaniem piosenki „Zielona Wielkanoc”. Podczas kiermaszu nagrodzeni zostali również laureaci IV Gminnego Konkursu „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna”. Całe wydarzenie upłynęło w miłej przedświątecznej atmosferze i cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy oraz gości przebywających w uzdrowiskach.

Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy przyczynili się do przygotowania i prezentacji stoiska Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej.

Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją i życzliwością z radosnym Alleluja!