Zabawy z rytmem i melodią w Przedszkolu

1 czerwca 2021 r.

R. Ziębka, 31 maja 2021 roku

W dniu 31.05.2021 r. w grupie „Śmieszki” były prowadzone zajęcia otwarte dla nauczycieli. Temat zajęć: Innowacyjność w muzyce – zabawy z rytmem i melodią. Pięciolatki i czterolatki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tych zajęciach. Oprócz zabaw rytmicznych, zaprezentowały dwa tańce „Krakowiaczek” i taniec kaszubski „Szewc”. Dzieci rozwijały umiejętność ilustrowania ruchem piosenki „Kocham Ciebie, tato”, usprawniały koordynację wzrokowo- ruchową, kształtowały płynność ruchu. Słuchając muzyki klasycznej, poszerzały swoją wyobraźnię dźwiękową i doskonaliły koncentrację. Natomiast zastosowana metoda Batii Strauss pozwalała dzieciom w pełni uczestniczyć w utworze muzycznym, przeniknąć do jego struktury, odczuwać i przeżywać radość.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.