„Zaśpiewajmy pastorałkę od serca do ucha” – Jasełka Bożonarodzeniowe w Przedszkolu

Karolina Sroka, 22 grudnia 2021 r.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z grupy „Słoneczek” i „Śmieszków”, które w środę, 22 grudnia, zaprezentowały całej przedszkolnej społeczności, przygotowywane od kilku tygodni „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Młodych artystów do występu przygotowały Panie: Beata Albrycht, Agata Kucza, Renata Dymczak, Jolanta Sokół. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma tańcami i kolędami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz wyrazy uznania i podziękowania od Pani Wicedyrektor Beaty Najbar i Pana Dyrektora Jerzego Staronia. Zwieńczeniem przedstawienia były życzenia świąteczne i noworoczne skierowane przez dyrekcję do dzieci i pracowników przedszkola. Wszystko to sprawiło, że w przedszkolu zapanował uroczysty i nastrojowy klimat.

Spotkanie było również okazją do nagrodzenia dzieci uczestniczących w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona postać z bajki”, w którym wzięło udział 10 przedszkolaków z naszej placówki. Ogromnym sukcesem było zajęcie III miejsca przez Aleksandrę Zając (gr. „Biedronki”), która otrzymała nagrodę i pamiątkowy dyplom. Każdy twórca pracy plastycznej otrzymał słodki upominek i dyplom. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Niech zbliżajace się Święta Bożego Narodzenia

będą czasem spędzonym w rodzinnym gronie.

Niech magia tych Świąt z jego obrzędami

i tradycjami przyniesie odpoczynek.

Niech zbliżający się Nowy Rok obdaruje mieszkańców naszej Małej Ojczyzny

– Gminy Iwonicz Zdrój, pomyślnością i szczęściem.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.