Zawody z cyklu „I Ty możesz zostać biathlonistą” w Lubatowej

M. Zając, 23 września 2015 r.

Dnia 19 września 2015r. przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznym w Lubatowej odbyły się kolejne zawody w ramach Ogólnopolskiego Programu Upowszechniania Biathlonu Wśród Dzieci i Młodzieży.

W imprezie tej brali udział zawodnicy z Małopolski reprezentujący kluby UKS „Krokus” Ciche i UKS Chochołów, oraz z Podkarpacia, gdzie mimo wystosowanego zaproszenia do kilku szkół, udział wzięli jedynie uczniowie z UKS „Partyzant” Lubatowa. Na trasach biathlonowych rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych, podobnie jak przed tygodniem w Kościelisku. Wśrod najmłodszych zawodników swój drugi medal srebrny wywalczyla Zuzanna Zając, brązowy Oliwia Turek a Bartłomiej Niziołek ukończył zawody na czwartym miejscu. W kategorii rocznik 2005-2006 szóste miejsce zajął Karol Jakieła a siódme Roksana Turek. Natomiast w najstarszej kategorii srebrny medal zdobyła Daria Deryniowska, a Julia Murdzek i Paweł Zając zakończyli zmagania na szóstym miejscu. W klasyfikacji drużynowej młodzi biathloniści z UKS „Partyzant” Lubatowa zajęli drugie miejsce, nieznacznie ulegając zawodnikom z UKS „Krokus” Ciche.